Home Vítej na GRANO MUSICALIS!  |  Přihlášení  |  Pravidla  |  Nápověda
Píšeme texty
Soustředění Celý článek

Soustředění

OD: Píšeme texty KDY: 23.11.06 19:59:49

Obdarování

Soustředění

Otázka psaní textů je v podstatě otázkou soustředění. Soustedění na psaní textů je ovšem jiné než soustředění potřebné k vydělávání peněz.

Je to zvláštní způsob pozornosti, při němž si je textař vědom všech důsledků a možností při rozvíjení své myšlenky. Přesně tak, jako rostlina, o které by se dalo říci, že se nesoustředila na mechanický vývoj jedním směrem, ale mnoha směry, že listy míří ke světlu a teplu, kdežto kořeny k vodě, a to vše zároveň.

Různí textaři se soustřeďují různým způsobem. Obecně se dají rozlišit dva druhy soustředění: jedno je okamžité a úplné, druhé pak úmorné a dosahované pouze po etapách.Jsou textaři, kteří píší okamžitě věci, které téměř nepotřebují revize (úpravy), jakmile jsou jednou napsány.

Jiní píší texty po částech a hledají si svou cestu od jednoho náčrtu k druhému, než konečně po mnoha úpravách dosáhnou výsledku, který zdánlivě může mít jen malou souvislost s prvotními skicami.

Textař může být obdařen skvělým, intenzivním, cílevědomým intelektem; může být těžkopádný a pomalý; na tom všem nezáleží. Záleží pouze na svrchovanosti záměru a schopnosti od tohoto záměru neupustit.

Já sám jsem zřídka schopen se na psaní okamžitě soustředit. Moje myšlení není jasné, mám slabou vůli, trpím přemírou nápadů a mám malý smysl pro hudebnost textu.« Zpět na hlavní stránku
» TITULNÍ FOTO:
Náhled obrázku Píšeme texty
» UŽIVATELÉ
Obrázek uživatele   Píšeme texty offline
» DETAILY A KONTAKT
» STATISTIKA
Články: 14
Foto: 0
Projekt GRANO SALIS NETWORK