Home Vítej na GRANO MUSICALIS!  |  Přihlášení  |  Pravidla  |  Nápověda
Píšeme texty
Jak začít? Celý článek

Jak začít?

OD: Píšeme texty KDY: 14.11.06 12:15:06

  

To je otázka, se kterou přichází nejeden adept textařského řemesla.

Osobně si myslím, že není třeba dlouho otálet a vyčkávat, ale začít co nejdříve. Každý zájemce o tuto službu by si měl vyzkoušet (a ne jednou) napsat text k nějaké písni.

Tak si nejlépe ověří své vnitřní i vnější předpoklady. Ověří si jak míru obdarování, tak i míru trpělivosti, cílevědomosti a vytrvalosti.Je dobré, má-li možnost konzultace s činným textařem, nebo s jiným zkušeným psavcem. Je nutno počítat s tím, že stejně první čtyři, pět písní budou nevalné úrovně.

Někdy textař získává zkušenosti ještě déle. Než se "vypíše", musí osvědčit morálně-volní vlastnosti a vydržet. Bude-li zároveň rozvíjet své znalosti o technice psaní písňových textů, pak časem sám dospěje k závěru, zda bude dobré pokračovat či nikoliv. Z prvního raxtu však může stěží někdo  poznat, zda bude dobrým textařem.

Nejlépe je začít tak, že si vezmeme známou písničku a na její melodii složíme vlastní text. Je to nejjednodušší způsob, jak začít. Nepotřebujeme k tomu žádného autora melodie ani žádný realizační tým. Tento způsob práce si můžeme také téměř okamžitě nechat ověři. Známou melodii není třeba cvičit a obstojný interpret je schopen ji na počkání přehrát a zazpívat.

Říká se, že každý začátek je těžký, ovšem trpělivost přináší růže. To v přeneseném slova smyslu platí i pro úspěšné psaní textů duchovních písní. Teprve poctivá a trpělivá práce nám může přinést své ovoce.

Bude-li to ovoce chutné a žádoucí, to do značné míry záleží  na milostivých Božích darech.« Zpět na hlavní stránku
» TITULNÍ FOTO:
Náhled obrázku Píšeme texty
» UŽIVATELÉ
Obrázek uživatele   Píšeme texty offline
» DETAILY A KONTAKT
» STATISTIKA
Články: 14
Foto: 0
Projekt GRANO SALIS NETWORK