Co je GRANO MUSICALIS?

GRANO MUSICALIS je projekt GRANO SALIS NETWORK, jehož posláním je napomáhat k šíření křesťanské hudby.

Projekt poskytuje zdarma křesťanským umělcům a skupinám prostor 100 MB pro prezentaci svých děl návštěvníkům internetu. Registrovaní umělci a skupiny mají možnost s tímto prostorem zcela nezávisle na provozovateli projektu i na jeho administrátorech zcela svobodně nakládat a upravovat ho dle svého uvážení (s ohledem na Pravidla GM a na Licenční souhlas).

Projekt je rozdělen na tyto části.

1. Obecná část

Obecná část GRANO MUSICALIS obnáší vše, co vidíte při prvním načtení stránky. Patří do ní úvodní strana a všechny tlačítka horního menu (Home, Novinky, Žebříčky, Přehledy, Galerie, Rádio, Akce). V této části získají návštěvníci obecný přehled o umělcích a skupinách, kteří jsou na GRANO MUSICALIS registrovaní. Jejich jednotlivé prezentace jsou seřzazeny do různých přehledů, seznamů a žebříčků. Umělci i návštěvníci tak mohou sledovat, jak jsou která díla oblíbená apod. Do Obecné části patří také nástroj Vyhledávání, který umožní vyhledat umělce a jejich díla dle různých kritérií a oblastí. Obecná část je přístupná všem návštěvníkům. Neregistrovaní návštěvníci nemohou užívat některé pokročilé funkce systému (žebříčky, seznamy apod.).

2. Stránky umělců a skupin

Každý registrovaný umělec nebo skupina má k dispozici vlastní stránky, které může upravovat dle svého uvážení. Stránky umělců se zobrazí po kliknutí na název umělce/skupiny v kterémkoliv seznamu, žebříčku, upoutávce apod. Stránky umělce se odlišují jinými tlačítky menu. Mohou obsahovat tyto funkce:

BLOG

Funkce Blog umělce/skupiny/uživatele slouží ke zveřejňování informací, názorů, zážitků z koncertů, natáčení nebo společných akcí, upoutávky na nová alba, rozhovory s médii, atd,

AUDIO

Funkce Audio vytváří seznam písní, které umělec/skupina nahrál do systému projektu GRANO MUSICALIS. Písně mohou mít různé možnost k přehrání/stažení (HIFI, LOFI) a lze je hodnotit. Návštěvníci je mohou kliknutím na hvězdičku u názvu písně zařadit mezi své oblíbené. U písní může být vložen text a doplňková informace, informace z jakého je alba a počet přehrání písně. Písně lze řadit do alb a přehrávat i celá alba najednou.

VIDEO

Funkce Video vytváří seznam videoklipů, které umělec/skupina nahrál do systému projektu GRANO MUSICALIS. Videa lze přehrávat a hodnotit.

FOTO

Funkce Foto vytváří seznam fotografií, které umělec nahrál do systému GRANO MUSICALIS. Fotografie lze hodnotit.

RÁDO

Funkce Rádio vytváří seznam rádiových stanic, které umělec vytvořil. Umělec může vytvořit až 25 rádiových stanic a každá může mít až 1.000 písní. Do rádiové stanice může vkládat všechny písně, které se mu líbí, tedy i písně ostatních umělců na GRANO MUSICALIS. Rádiovou stanici si takto může vytvořit i registrovaný uživatel, který není umělcem.

AKCE

Funkce Akce vytváří seznam akcí, které umělec zadal do systému. Akce se zobrzují také v Kalendáři GRANO MUSICALIS v Obecné části. Akce lze hodnotit.

FANOUŠCI

Funkce Fanoušci umožňuje uživatelům GRANO MUSICALIS stát se příznivcem umělce/skupiny a navázat s nimi užší vztahy. Umožňuje mu posílat soukromé zprávy a být informován umělcem o akcích pro své fanoušky.

ŽEBŘÍČEK

Funkce Žebříček ukazuje aktuální postavení písní umělce/autora na žebříčku všech písní GRANO MUSICALIS a trend (zestup, pokles, stagnace). Dále ukazuje počet přehrání písní dnes.

Stránky umělce/skupiny nabízejí v pravém sloupci i další užitečné funkce:

- možnost zaslání soukromé zprávy umělci (ikonka vedle statusu umělce online/offline)

- počet komentářů s možností reagovat na komentáře

- Kniha návštěv

- Biografie

- Poslat e-mail umělci (i v případě, že si umělec přeje skrýt e-mailovou adresu kvůli spamům)

3. Uživatelská část

- Pro uživatele  je to malý prostor pod tlačítkem MOJE, kde si může psát svůj blog a vytvořit svoje rádiové stanice z oblíbených písní.

- Pro umělce/skupiny jsou pod tlačítkem MOJE stránky skupiny

4. Administrace umělce/skupiny/uživatele

Administrace je prostředí, ve kterém registrovaný umělec/skupina/uživatel ovládá, nastavuje a plní obsahem svoje stránky nebo prostor. Do administrace se dostanete kliknutím na odkaz Ovládací panely vpravo nahoře, který se vám objeví  po přihlášení do systému.

 

Jak na to? 

POKYNY PRO NETRPĚLIVÉ ZAČÁTEČNÍKY

Jako neregistrovaný návštěvník nemáš mnoho možností využívat funkce GRANO MUSICALIS.

REGISTRACE

1) Chceš využívat funce GRANO MUSICALIS? Klikni na odkaz Vytvořit účet uživatele a vyplň registrační formulář. Pak čekej na aktivační e-mailovou zprávu.

2) Chceš prezentovat svoje písně? Klikni na odkaz Vytvořit účet umělce/skupiny a vyplň registrační formulář. Pak čekej na aktivační e-mailovou zprávu. Při vyplňování uživatelského jména vyplň svůj nick, který chceš mít zde pro svoji osobu (nepiš jméno vaší skupiny). Účet se jménem Skupiny/umělce vytvoříš zvlášť až po registraci. 

PO PŘIHLÁŠENÍ

1) Po obdržení aktivace se přihlaš svým uživatelským jménem a heslem

2) Můžeš využívat  funkce GRANO MUSICALIS

3) Klikni na odkaz Ovládací panel a uprav si svoje stránky podle svých představ

4) Uprav si svůj Profil - odkaz v menu vpravo nahoře, nahraj si do něj svůj obrázek ze svého počítače

5) Klikni na odkaz Upravit umělce v menu vlevo a uprav stránky pro vaši skupinu, změň svoji přezdívku na jméno skupiny (přezdívka ti zůstane pro přihlašování viz odkaz profil v menu vpravo nahoře). Nahraj ze svého počítače obrázek pro stránky této skupiny. Jsi-li členem více skupin, můžeš požádat správce projektu o zařazení do dalších skupin.

6) Klikni na odkaz Vytvořit píseň a vyplň formulář nové písně, vyber zda ji budou moci návštěvníci streamovat, downloadovat (celou nebo jen ukázku) a nahraj mp3 soubor písně + obrázek k písni.

7) Stejným způsobem můžeš vytvořit fotografie pro Fotogalerii a videa (kliknutím na příslušné odkazy v menu vlevo)

8) Napiš uvítací zprávu do Blogu skupiny kliknutím na odkaz Vytvořit záznam v menu Blog

9) Máte-li před sebou nějakou akci, můžete vytvořit zprávu do kalendáře kliknutím na odkaz Vytvoř akci v menu Kalendář 

10) Máš-li ve skupině více písní, můžeš vytvořit rádiovou stanici skupiny kliknutím na odkaz Vytvořit stanici v menu Stanice. Stanic můžeš pro umělce/skupinu vytvořit více podle stylu písní atd. Mít svou vlastní rádiovou skupinu je pro tebe důležité, protože hodnocením stanice hodnotí posluchači i tebe jako umělce.

11) Všechny vytvořené položky (písně, videa, akce, rádia...) můžeš upravovat nebo mazat. Po jejich vytvoření aktualizuj stránu odkazem Obnovit stránku v menu Tvoje stránka, aby se ti rozšířila nabídka menu pro tyto operace a aby se změny promítly na stránkách skupiny.

12) Nebudeš-li si s něčím vědět rady, neostýchej se napsat adminovi soukromou zprávu a zeptat se na řešení problému.